Osteopato rankos išvaduoja nuo skausmo

“Jei jums skauda galvą, neskubėkite gerti vaistų nuo skausmo. Galbūt kalta ne galva, o iškrypęs stuburas ar nesveiki vidaus organai. Juk žmogaus organizmas — tai vientisa sistema, kurios visi elementai yra tarpusavyje susiję”, – sako osteopatas Ježi Rungo. Jo rankos daugybei pacientų padėjo atsikratyti ilgus metus varginusių įvairių lėtinių negalavimų ir skausmų. 

– Kada reikia susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į osteopatą?

– Į osteopatą reikėtų kreiptis pajutus bet kokį negalavimą, skausmą – ypač tada, jei tas skausmas pasikartojantis. Tai nebūtinai turi būti judamojo aparato – stuburo, sąnarių sutrikimas, bet ir bet kurio organo negalavimas, pasireiškiantis, pavyzdžiui, pilvo skausmu.

Osteopatas gali ne tik gydyti, bet ir įspėti apie gresiantį negalavimą, todėl verta apsilankyti profilaktiškai — atrasti besiformuojančius pakitimus bei imtis priemonių jų išvengti. Juk kartais atsirandant pakitimams žmogus gali ir nejausti skausmo.


– Kokie pakitimai ir negalavimai dažniausiai atveda pas osteopatą?

– Skausmas, patinimas, temperatūros svyravimai, nemalonūs pasikartojantys pojūčiai, lėtinis raumenų nuovargis arba imuninės sistemos ligos. To priežastys labai įvairios — trauma sportuojant ar dirbant, nuo ydingo judėjimo ar ilgo netaisyklingo sėdėjimo iškrypęs stuburas, netaisyklinga mityba, net gimdymo metu patirta trauma. Itin dažna gimdymo trauma gali pasireikšti nuolatiniu nuovargiu, galvos skausmu, susikaupimo stoka, miego sutrikimais, virškinimo problemomis ir net vaiko ar paauglio vystymosi sutrikimais.

– Kaip osteopatas diagnozuoja sutrikimus?

– Osteopatas su paciento kūnu tarsi užmezga dialogą. Pagrindinis osteopato diagnostikos aparatas yra rankos ir galva. Liečiant nesunku nustatyti kaulų struktūros pakitimus, raumenų, raiščių, vidaus organų įtempimą ar paslankumą, klampumą. Taip pat vertinama jų padėtis, skausmingumas, kraujotakos sutrikimai.

– Kaip šie negalavimai gydomi?

– Ligą gali lemti sutrikusi organizmo funkcija arba jo ryšio su kitais organais sutrikimas. Ligos priežastis dažnai būna ne toje vietoje, kurią pacientui skauda, nes ligą gali lemti ne tik sergantis organas, bet ir jo ryšio su kitais organais sutrikimas. Todėl osteopatija gydo ne atskirą dalį, bet visą organizmą — stengiasi atkurti darnią jo veiklą. Osteopatas be skausmo gydo švelniomis rankų manipuliacijomis. Kiekvienam pacientui sudaroma individuali gydymo ir reabilitacijos programa. Tačiau prieš tai, žinoma, gerai įvertinama viso organizmo būklė.

– Kaip siūlote įveikti itin dažnus judamojo aparato sutrikimus?

– Struktūralinė osteopatija padeda atkurti atraminio ir judamojo aparato – slankstelių, sąnarių, raumenų, raiščių judrumą. Pavyzdžiui, žmogus skundžiasi iškrypusiu stuburu. O juk stuburas – centrinė kūno ašis, todėl, kai ji iškrypsta, įprastą padėtį pakeičia ir vidaus organai, sutrinka jų veikla.

Apie stuburo problemas signalizuoja sprando, juosmens, menčių, sąnarių skausmai, taip pat pasikartojantys migrenos priepuoliai, galvos svaigimas, pykinimas, nemiga. Tai vyksta todėl, kad stuburo smegenis ir vidaus organus jungia daugybė nervų, todėl, nors vieną jų užblokavus, suyra visos sistemos darna. Todėl kartais užtenka į savo vietą sugrąžinti vienintelį stuburo slankstelį, kad žmogus užmirštų daugybę negalavimų.

– Kokį metodą taikote, jei skausmo priežastis —vidaus organų funkcijų sutrikimas?

– Vidaus organų funkcijas atnaujinti ir suteikti jiems taisyklingą padėtį padeda visceralinė terapija. Pavyzdžiui, pakelti nusileidusį inkstą, numalšinti spazmus, normalizuoti kraujotaką ir nervinę reguliaciją. Juk viena dažniausių bėdų — nugaros skausmas nugaroje atsiranda ne tik dėl stuburo osteochondrozės, artrozių, disko išvaržų, osteoporozės ar traumų, bet ir dėl šalia stuburo esančių organų: inkstų, šlapimtakių, skrandžio, tulžies pūslės, lytinių organų.

 Todėl stengiamasi sugrąžinti prarastą organo, raumens, raiščio ar sąnario judrumą, fiziologinę stuburo ar dubens padėtį. Po gydymo dingsta funkcinius organų sutrikimus lėmusios priežastys ir ligonis ima sveikti. Pavyzdžiui, pacientas negalėjo pakelti sulenktos rankos aukščiau nei iki peties. Kai jį apžiūrėjo osteopatas, pasirodė, kad problema slypėjo tulžies pūslėje. Žinodamas funkcinius organizmo ryšius osteopatas padėjo net neprisilietęs prie skausmingo peties, tiesiog veikdamas sritį po dešiniuoju šonkauliu — išvaduodamas žmogų nuo tulžies pūslės spazmų, o kartu atpalaiduodamas ir rankos raumenį.


– O koks metodas geriausiai išvaduoja nuo galvos skausmo, depresijos, elgesio sutrikimų ir panašių negalavimų?

– Šiuo atveju padeda nepaprastai švelni ir veiksminga gydymo forma – kraniosakralinė terapija, kuri veikia kaukolę, stuburą, galvos ir nugaros smegenis, smegenų skysčio cirkuliaciją, nervų šakneles.

Per kraniosakralinę sistemą pasiekiama daugelis organizmo struktūrų: raumenų ir skeleto, širdies ir kraujagyslių, nervų, vidaus organų, jungiamųjų audinių, taip pat paveikiama ir imuninė sistema, todėl efektyviai gydomos peršalimo, virškinimo ir nervų sistemos ligos.

Kraniosakralinė terapija atliekama pacientui gulint ramioje aplinkoje. Švelnus gydytojo prisilietimas itin giliai fiziškai ir emociškai atpalaiduoja. Todėl šią terapija galima taikyti bet kokio amžiaus žmonėms — ir naujagimiams, ir seneliams. Ji itin svarbi kūdikiams, nes efektyviai šalina gimdymo traumų pasekmes.