Otito osteopatinis gydymas

Otitas – tai uždegiminis procesas ausyje. Pagal lokalizaciją, otitas skirstomas į:

• išorinį – klausos angos ir/arba ausies kriauklės uždegimą;

• vidurinės ausies – vidurinės ausies uždegimą (Eustachijaus vamzdžio, būgnelio ertmės);

• vidinės ausies – uždegimas apima vidinę ausį (jis dar vadinamas labirintu).

Dėl ausies anatominės struktūros ypatumų, otitu labiausiai serga vaikai: jų Eustachijaus vamzdis trumpesnis ir tiesesnis negu suaugusio žmogaus, tai ir yra palankus faktorius, dėl kurio nosies ertmės ir gerklės turinio infekcijos lengviau patenka ir dauginasi. Priežasčių galinčių sukelti otitą iš tiesų yra labai daug. Labiausiai paplitusios šios:

• ūmi respiratorinė virusinė infekcija, gripas ir kitos infekcijos silpninančios imunitetą;

• nosiaryklės ligos;

• būgnelio membranos traumos ir po to dažnos bakterinės infekcijos;

• organizmo peršalimas.

Osteopatinis gydymas, derinant jį su alopatiniu gydymu, veikia kompleksiškai ir sėkmingai. Pašalinus kaukolės pamato judesių ribotumą, „išsupus“ smilkinio kaulus, galima atkurti gerą vidurinės ausies ir Eustachijaus vamzdžio ventiliaciją ir drenavimą, tuo pačiu sumažinant pabrinkimą ir uždegimą; taip pat pagelbėti didėjant adenoidams – nuolatiniams nosiaryklės uždegimų palydovams, jų gydymo mechanizmai analogiški, todėl ir jie pradeda pastebimai regresuoti.

Kaukolės pamato normalių judesių atstatymas, sumažina galvos skausmus, hiperaktyvumą; skatina dėmesio, susikaupimo padidėjimą ir didesnę ištvermę. Normalizavus kvėpavimą pro nosį, galvos smegenys geriau aprūpinamos deguonimi, to pasekmė – pagerėjęs pažangumas mokantis.

Vaiko organizmo gebėjimas atsistatyti yra pagrindinis osteopatijos postulatas – vidinių rezervinių galimybių skatinimas, savireguliacija, žmogaus imuniteto stimuliavimas. Todėl osteopatija ir yra vaikų profilaktikos bei gydymo pagrindinis vyraujantis metodas. Mažylių, kuriems buvo taikomas osteopatinis gydymas, imunitetas žymiai padidėja ir dėl to jie rečiau serga.