Radikulopatijos osteopatinis gydymas

Viena iš dažniausių radikulopatijos priežasčių yra osteochondrozė. Ypač stuburo slankstelių tarpdiskinės išvaržos, atsirandančios progresuojant osteochondrozei, yra dažna nugaros skausmų priežastis. Šių susirgimų simptomatika ir analoginiai gydymo metodai yra sudėtingi. Aštrus skausmas kaklo arba nugaros srityje, vadinamas diegliu, yra pagrindinis radikulito požymis. Diegliai gali atsirasti nuo bet kokio nepatogaus judesio, pvz., lenkiantis arba sukantis.

Kruopšti kompleksinė viso organizmo diagnostika – pirmiausia tai atliks osteopatas, kad būtų surasta giluminė radikulito priežastis. Tai gali būti kaulinių jungčių pasislinkimas, raumenų spazmai, diskų deformacija, fascialiniai įtempimai, visceralinės problemos.

Osteopatinio gydymo esant radikulopatijai privalumai:

• švelnus netraumuojantis poveikis pažeidimo srityje;

• nėra šalutinio poveikio ir rizikos, kad atsiras komplikacijų;

• galimybė, kad  radikulito priepuolis praeis jau pirmos procedūros metu.

Dirbdamas su pacientu, gydytojas atstato anatominės struktūros neatitikimus, normalizuoja raumenų tonusą, visceralinius organus, atpalaiduoja fascijas, nervų galūnes, – ir žmogus nebejaučia skausmo ir judėjimo suvaržymo. Kadangi tokia terapija yra gana švelni, ją galima taikyti net ir lėtinio radikulito paūmėjimo atveju.