Lėtiniai dubens skausmai – kas tai

Lėtiniai dubens skausmai vargina daugybę moterų. Bet ką daryti, jei ginekologai negali jų atsiradimo priežasties? Neturintys tikslios lokalizacijos (vietos) skausmai dažnai atsiranda dėl raumenų ir raiščių spazmų tvirtina osteopatai. Traukiantis jie nustumia vidinius organus iš jų vietų, sutrikdo jų veiklą ir iššaukia skausmus, kadangi pasislinkus įsitempia, susispaudžia ir persisuka nervinės, kraujo ir limfos komunikacijos. Atsižvelgiant į tai kad mažojo dubens audinių spazmus gali iššaukti praktiškai bet kuris apsilankymas pas ginekologą (nekalbant jau apie gimdymus ir abortus), įvertinkite šių reiškinių mąstą.

Spazmas (susitraukimas) – apsauginė organizmo reakcija į raiščių bei raumenų įsitempimą. Jis atsiranda kaip atsakas į grėsmę, susijusią su fiziniu poveikiu (smūgis, skausmas) arba psichologinė įtampa (baimė, jaudulys). Jeigu grėsmės nebėra, įtampa pamažu atslūgsta, raumenų bei raiščių tonusas atsistato. Bet taip atsitinka toli gražu nevisada. Kai raumuo įsitempęs (spazmuotas) pastoviai, tai kaip jau buvo kalbėta anksčiau, susispaudžia kraujagyslės ir limfagyslės, o tai reiškia, audiniuose neteikiamas reikalingas deguonies ir maistinių medžiagų kiekis. Taip vystosi jų hipoksija, silpsta vietinis imunitetas, kas yra daugelio lėtinių uždegimų priežastis. Esant pastoviai įtampai kelias savaites, išsivysto fibrozė – palaipsniui kietėja audiniai, dažniausiai su skausmu. Šiame etape situacija dar pataisoma – osteopatas pašalins raumenų (raiščių) spazmus, grąžins jiems pradinį tonusą. Bet jei spazmai trunka ilgiau nei metai, prasideda audinių randėjimo procesas.Tarp negalavimų, kurie provokuoja spazmus: periodiniai ir lėtiniai dubens skausmai, skausmas lytinio akto metu, plyšimai gimdymo metu ir problemos pogimdyminiu metu, lėtiniai uždegiminiai procesai ir t. t.

Didelį vaidmenį normalių gyvybinių funkcijų užtikrinime, moters organizme, vaidina vadinamasis kriaušinis raumuo, kuris prasideda nuo kryžkaulio ir tvirtinasi prie šlaunikaulio. Su šio raumens spazmais ir fibrozėmis dažnai susiję įkyrūs skausmai kryžkaulyje, nugaros skausmai, sėdmenų srities skausmai, kurie stiprėja tempiantis. Be to, kriaušinio raumens spazmai gali būti daugelio kitų ligų vystymosi priežastimi, ir iš esmės, hemorojaus ir klubo sąnarių artrozės. Kriaušinio raumens spazmai ir fibriozė taip pat gali sudaryti skausmus gimdant. Juk gimdos kanalas prisitvirtina greta kryžkaulio, todėl kriaušės formos raumens susitraukimas vaidina svarbų vaidmenį gimstant mažyliui, stumiant ir sukantis vaisiaus galvutęi. Bet jeigu kriaušės formos raumuo paveiktas fibriozės, vaisiaus galvutė ilgai stovi vienoje padėtyje, kas gresia jo minkštųjų audinių pažeidimais ir kitomis komplikacijomis. Iš kitos pusės, kriaušinis raumuo per gimdymą pats traukiasi, kas gali būti jo fibriozės vystymosi priežastimi pogimdyminiu periodu. Todėl kiekvienai moteriai būtina iki ir po gimdymo apsilankyti pas osteopatą. Osteopatijos technikos pagalba galima švelniai ir neskausmingai likviduoti spazmus, o taip pat pacientę išmokinti kriaušinio raumens tempimo pratimų.

Kokiu gi būdu osteopatai sprendžia šią problemą? Jie ne šiaip gydo skaudančią vietą, o tiria organizmą iš esmės, „perklauso kūną rankomis“. Visi žmogaus organai ir sistemos pastoviai pulsuoja, o įtampos ir spazmai iškreipia vaizdą, būdingą sveikam organizmui. Šios pulsacijos dydis menkas, bet pasiekiamos osteopatui. Ištyrus šias mikropulsacijas, osteopatas nustato kas būtent netvarkoje, ir ypatingų metodikų pagalba nuima įtampą ir spazmus. Po išsamios apžiūros osteopatas nustato, kas būtent netvarkoje ir kur glūdi problemos šaknis. Toliau jis ypatingų metodikų pagalba nuima įtampą ir spazmus. Raumenys ir raiščiai atsipalaiduoja ir tampa elastingi, o osteopatas minkštais judesiais išjudina organus ir audinius, kad jie užimtų pirminę padėtį.

Mes apžvelgėme tik mažąją realių situacijų ir problemų dalį dėl vidaus spazmų. Kiekvienas organas laikosi ant kelių raumenų ir raiščių, bet kuri iš jų gali būti spazmuojanti. Todėl pasekmės toli gražu nesibiagia skausmais, o gali būti daug rimtesnės. Pavyzdžiui priverstinis gimdos pasislinkimas aborto metu iššaukia gilų visų šešių raiščių spazmą, kuriais gimda tvirtinasi prie skeleto. Dėl to ji negrįžta į pradinę padėtį, o kai kuriais atvejais įvyksta jos nervų ir kraujagyslių susisukimas. Kaip rodo tyrimai, sekančiam nėštumui tai gali iššaukti deguonies nepakankamumą ir vaisiaus vystymosi sulėtėjimą.

Viso to galima išvengti, jeigu laiku apsilankysite pas osteopatą.